Apie mus

Apie mus

Plaukimo mokykla „Nemunas“ – pirmoji privati sportinio rengimo plaukimo mokykla Lietuvoje. Joje vaikai ir jaunuoliai iš visos Lietuvos bus mokomi, treniruojami, ugdomi siekti tikslų ir olimpinių aukštumų. Jauniesiems plaukikams bus siūloma unikali motyvacijos sistema, labiausiai patyrę treneriai, naujausios metodikos. Bet daugiau apie tai tegul pasakoja jos įkūrėjas, patyręs plaukimo mokytojas ir treneris Romanas Teličėnas

Šūkis

Olimpinių aukštumų!

Vizija

Išmokyti kiekvieną vaiką nuplaukti iki olimpinių aukštumų!

Misija

Sukurti vietas ir galimybes kiekvienam išmokti plaukti ir treniruotis, skatinti sveiką gyvenimo būdą, meilę gamtai ir savo šaliai. Ruošti profesionaliausius šalyje plaukimo trenerius, kurie ne tik išmokys plaukti, bet ir ugdys plaukimo čempionus, sieks rezultatų, augins šalies plaukimo elitą.

Vertybės

Kokybė

Profesionali komanda
Asmeninis požiūris ir įsiklausymas į kiekvieną
Patirtis ir efektyviausios metodikos

Inovacijos

Nuolatinis mokymasis ir tobulėjimas
Naujausios pasaulinės tendencijos ir mokymo metodikos
Veržlumas, greitis ir rezultatai

Patriotizmas

Siekiant sportinių tikslų, ugdyti meilę Tėvynei
Auginti čempionus, garsinančius Lietuvą
Kurti harmoningą ryšį su gamta

Šeima

Aktyvus ir sveikas laisvalaikis visai šeimai
Bendradarbiavimas ir komandinis darbas
Draugiška, šeimyniška atmosfera

-Kaip kilo idėja įkurti plaukimo mokyklą „Nemunas“?
Idėja kilo tuomet, kai realiai pamačiau, kad mūsų šalyje trūksta galimybių talentingiems vaikams (plaukikams) ir treneriams. Mane įkvėpė ir pirmoji mano auklėtinė – Austėja Stonytė – puiki plaukikė,kuri, tikiu, taps ir puikia trenere. Ji plaukia jau septintus metus,yra mano pagalbininkė stovyklose, varžybose, treniruotėse. Šiuo metu mes kartu jai ieškome geriausio universiteto. O taip pat negalėjau nepastebėti, kad aplinkui daugėja vaikų, kuriuos kadaise išmokiau plaukti, o dabar jie turi didelį potencialą pasiekti ir sportinių rezultatų. Noriu jiems sukurti galimybes čia, Lietuvoje. Tai nėra pigus sportas, siekiant išlaikyti talentus Lietuvoje, reikia sukurti motyvacinę sistemą. Pasikonsultavęs su su treneriais užsienyje, ėmiausi įkurti unikalią plaukimo mokyklą sportininkams ( vaikams ir jaunuoliams) „Nemunas“.

– Kokie „Nemuno“ tikslai ir siekiai?
Sieksime suburti profesionalų komandą, kurioje bus plaukimo, fizinio rengimo treneriai, sporto medicinos profesionalai, sporto vadybininkai bei kiti specialistai. Pagrindinis tikslas – sukurti stipriausią plaukimo mokyklą, padėti sportininkams siekti savo tikslų. Jais garsinti savo, mokyklos bei Lietuvos vardą pasaulyje.

-Kodėl „Nemunas“ vienintelė tokia mokykla šalyje?
„Nemunas“ yra privati mokykla, su aiškia plaukikų ir trenerių skatinimo sistema bei kryptinga strategija – siekti aukščiausių rezultatų. Mokykla bendradarbiauja su verslininkais, kurie tiki ir nori prisidėti prie sportininkų ugdymo ir Lietuvos vardo garsinimo. Steigsime nuolatines stipendijas plaukikams, rūpinsimės kaupiamuoju sveikatos draudimo. Organizuosime plaukimo tobulinimo stovyklas užsienyje bei dalyvausime aukščiausio lygio plaukimo varžybose.

– Kokiems vaikams/jaunuoliams skirta ši mokykla?
Mūsų tikslas- suburti talentingus plaukikus nuo 8 iki 14 metų. Mokyklos auklėtiniais galės tapti vaikai, kurie plaukia visais keturiais sportiniais plaukimo būdais. O taip pat yra Ištvermingi, greiti, gerai besimokantys.

-Kur ieškote būsimų čempionų?
Čempionų ieškosime Lietuvos baseinuose. Keletą kartų per metus rengsime atrankas įvairiuose Lietuvos miestuose. Tam, kad talentingiems vaikams ir jaunuoliams galėtume suteikti išskirtinių galimybių tobulėti. Po 5 metų sieksime turėti apie 80 tokių talentų iš visos Lietuvos.

-Iš savo ilgamečio trenerio patirties pasakykite – čempionais gimstama ar tampama?
Patirtis visų trenerių ir mano taip pat sako vieną – talentu gimti neužtenka. Talentas + drausmė+ kryptingas darbas treniruotėse=Čempionas po N metų 🙂

-Kas svarbiausia siekiant ugdyti čempionus?
Jokių stebuklingų receptų ar magiškų ritualų nėra. Pirma sąlyga- sudaryti aiškų darbo planą, siekiant trumpalaikių ir ilgalaikių tikslų. Šiuo atveju ypač svarbu sekti sportinio rezultato kitimą. Visa mokyklos komanda turi dirbti kaip šveicariškas laikrodis, tada pasieksime geriausių rezultatų. Antra sąlyga – mokyklos vertybės, jų supratimas ir vadovavimasis jomis. Tikiu, kad turint planą galvoje ir vertybės širdyje galima nuolatos tobulėti.

-Kokia jūsų kaip trenerio ir įkūrėjo profesinė svajonė?
Sportas yra darbas. Tam, kad galėtum efektyviausiai jį atlikti, turi būti sudarytos geros darbo sąlygos. Ir geras atlygis. Tai įgyvendinus, bus suburti talentingiausi plaukika. Tai eis iš kartos į kartą. O tada mano svajonė „Olimpinės aukštumos“ bus įgyvendinta.

-Ar tikite, kad plaukimas gali tapti jei ne antra, tai bent trečia Lietuvos religija?
Plaukimas jau dabar yra antra religija. Individualioje sporto šakoje laimėjimų kiekis visada yra daug didesnis, nei komandinėje sporto šakoje. Visiškai nesvarbu kokioje plaukimas vietoje tarp populiariausių sporto šakų šalyje, svarbu, kad mums tai dovanotų nuolatines pergales ir tą džiaugsmą bei pasididžiavimą, vardant kurio ir kuriame šią mokyklą.

-Kodėl siekti sportinių aukštumų vandenyje naudinga?
Plaukimas – viena geriausių sveikatingumo ir aktyvumo formų. Dauguma buvusių šios šakos sportininkų ir toliau plaukia, dalyvaujau veteranų varžybose ir jaučiasi puikiai. Plaukimo sporto šaka yra viena sveikiausių sporto šakų visoje sporto šakų klasifikacijoje.

-Ką norėtumėt pasakyti tiems, kurie svajoja apie plaukimo medalius?
Turiu žinutę būsimiems čempionams:
„Jeigu tiki, kad gali, jei darai, tai ką mėgsti ir mėgsti tai, ką darai, jei turi kantrybės ir ištvermės įveikti sunkumus, jei esi geras mokinys ( taip, kalbu apie mokyklą ir pažymius) ir jeigu trokšti olimpinių aukštumų – esi mūsų komandos narys. Atplauk!“