Plaukimo stiliai

Kraulis (krauliu krūtine)

Rankų ir kojų judesiai atliekami pakaitomis, nepertraukiamai. Kūno padėtis horizontali, aptaki, atakos kampas 6-8 laispniai. Plaukikas žiūri žemyn, šiek tiek pirmyn. Viršugalvis skiria vandens priešpriešinę srovę, veidas panertas į vandenį. Liemuo svyruoja aplink išilginę kūno ašį kairėn ir dešinėn 35-45 laipsnių.
Kraulis dažnai pasirenkamas rungtyse laisvu stiliumi (l. stilius), nes yra greičiausias sportinis plaukimo būdas.
Plaukimo varžybose plaukiant laisvu stiliumi yra šios rungtys – 50 m., 100 m., 200 m., 400 m., 800 m. ir 1500 m. 

Nugara (krauliu nugara)

Atliekami pakaitiniai grybšniai rankomis ir nepertraukiami pakaitiniai judesiai kojomis aukštyn ir žemyn gulint vandenyje ant nugaros. Plaukiko kūnas aptakioje, beveik horizontalioje padėtyje ant nugaros. Svarbu, kad dubuo ir šlaunys būtų vandens paviršiuje. Kūnas guli 6-8 laipsnių kampu vandens paviršiui. Svyravimai kairėn ir dešinėn šiek tiek mažesni, nei plaukiant krauliu: nuo 25 iki 35 laipsnių. Galvos padėtis stabili, kaklas tiesus. Žvilgsnis aukštyn ir truputi atgal.
Trečias sportinis plaukimo būdas pagal greitį.
Plaukimo varžybose plaukiant nugara yra šios rungtys – 50 m., 100 m. ir 200 m.

Krūtine (brasu)

Pats seniausias plaukimo būdas. Plaukikas guli ant krūtinės, pečiai lygiagrečiai vandens paviršiui. Abi rankos judesius po vandeniu atlieka kartu, simetriškai, lygiagrečiai. Kojų judesiai taip pat kartu ir simetriški. Plaukiant krūtine, rankų ir kojų judesiai yra varomieji. Rankos diktuoja tempą, ritmą ir bendrą judesių koordinaciją, nuo jų priklauso kvėpavimas. Įkvėpimo metu žvilgsnis nukreiptas į priekį. Plaukimo metu kūnas turi būti aptakioje padėtyje.
Ketvirtas sportinis plaukimo būdas pagal greitį.
Plaukimo varžybose plaukiant krūtine yra šios rungtys – 50 m., 100 m. ir 200 m.

Peteliške (delfinu)

Plaukiant šiuo būdu, ir rankos, ir kojos judesius atlieka kartu, simetriškai, vienu metu. Rankos po grybšnio nešamos virš vandens, o kojos atlieka panašius į delfino uodegos smūgius aukštyn ir žemyn. Plaukikas guli ant krūtinės, horizontalioje padėtyje, veidas vandneyje, žvilgsnis nukreiptas pirmyn. Pečių juosta šiek tiek  svyruoja aukštyn ir žemyn. Apatinė liemens dalis, ypač dubuo, aktyviai dalyvauja atliekant kojų judesius aukštyn ir žemyn. Kvėpavimas derinamas su rankų judesiais. 
Antras sportinis plaukimo būdas pagal greitį. 
Plaukimo varžybose plaukiant peteliške yra šios rungtys – 50 m., 100 m. ir 200 m.